Yunanistan


Resmi adı Helen Cumhuriyeti olan, Yunan Tanrıları’na ev sahipliği yapmış, Doğu’nun Batı’ya açılan ilk kapısı Yunanistan’ın kökeni M.Ö. 2000’e dayanmaktadır.

Başkenti Atina olan yaklaşık 11 milyon nüfusa sahip Yunanistan, Batı uygarlığının beşiği, Balkanlar’ın en büyük ekonomisi ve önemli bölgesel yatırımcısıdır.

227’sinde yaşanabilir 6000 adası, 430’u mavi bayraklı plajları ile ortalama 300 gün güneşli havaya sahip Yunanistan, Akdeniz insanının sıcakkanlılığı, samimiyeti ve misafirperverliği ilekarşılayacaktır sizleri.

Yeni bir başlangıca hazır mısınız?

Bir Masal Gibi


Yunanistan’ın her yeri tarih kokar.

MÖ 2000’e dayanan geçmişi ile bu toprakların her taşında başka bir hikaye yazılıdır. Yunan mitolojisinde 12 büyük Tanrı’nın yaşadığı varsayılan Olimpos Dağı, Akropol ve niceleri bir çok tarihi miras, tüm yaşayanları etkisi altına alır.

UNESCO Dünya Mirası’nın 18’ine ev sahipliği yapan bu topraklar, büyüleyici tarihi ile geçmişten bugüne herkesi kendine hayran bırakmıştır. Demokrasiden edebiyata, Batı uygarlığının referans noktasıdır Yunanistan. Aristo ve Platon gibi düşünürleri yetiştirmiş, Homeros’un İlyada’sını yazdığı efsanelerle doludur bu topraklar.

Yunan Adaları’nın en romantiği Santorini...

Akdeniz’in en çok rağbet gören turistik bölgelerinden biri olan bu benzersiz volkanik ada, her yıl 1 milyondan fazla turisti ağırlar.

Muhteşem gün batımı manzarasıyla Oia, mavi çatılı evleri, sessiz dar sokaklarıyla, masalsı bir tatil geçirmek isteyenlerin değişmeyen adresidir.Bir Başkadır Atina


Atina her adımda aşık eder kendine.

Plajları, gece hayatı, restoranları, tavernaları ile 300 gün güneşin aydınlattığı, hiç bitmesini istemeyeceğin bir masaldır bu şehir...

Parthenon’u izlersiniz Akropol’ün tepesinde, Kolonaki’de alışverişte bulursunuz kendinizi, Plaka’daki tavernalarda buzukinin coşkulu sesi gelir kulağınıza... Voula plajlarında serinler, Pire’de balıkçılarla sohbet ederken bulursunuz kendinizi...

Sintagma Meydanı’nda Efsun askerlerinin nöbet değişimini izlersiniz bu büyülü şehirde...